Gotjē kolekcijas iedvesma — Eimija Vainhausa

 

Modes leģenda Žans Pols Gotjē savu 2012. gada pavasara augstās modes kolekciju radījis, iedvesmojoties no Eimijas Vainhausas. Modeļu frizūras un grims neļāva pārprast — paviršās beehive frizūras, kliedzoši melnās kaķacis un uzzīmētās dzimumzīmītes nav iespējams sajaukt ne ar vienu citu.

Arī tērpi veidoti tā, lai rastu vidusceļu starp Eimijas nesarežģīto, piezemēto stilu un Gotjē izsmalcinātību. Dažos no skatē redzamajiem tērpiem Eimiju Vainhausu nav grūti iedomāties, patiesību sakot, rodas sajūta, ka esmu viņu tādu jau redzējusi, taču citi ir vairāk atbilstoši “augstās modes” definīcijai — dramatiski, smalki tērpi, kuros tomēr jūtama atsauce uz Eimiju. Gotjē liek pat viņa šovu klasikai — stingri konstruētām korsetēm-kleitām ar pārspīlētiem gurniem — izskatīties tādām, ko Eimija varētu būt valkājusi!

Modes skates beigās modeles iznāca uz mēles, valkājot melnus plīvurus.

Žana Pola Gotjē kolekcija un modes skate saņēmusi skarbu kritiku no Eimijas Vainhausas ģimenes. Kā laikrakstam “The Sun” teicis viņas tēvs,

ģimeni satrieca fotogrāfijas [no modes skates], viņi bija šokā. Mēs joprojām sērojam par zaudējumu… Bija sāpīgi redzēt, ka viņas tēls tiek izmantots, lai pārdotu apģērbu. Mēs lepojamies ar viņas ietekmi uz modi, taču uzskatām, ka modeļu valkātie melnie plīvuri, smēķēšana un kvartets, kas izpilda viņas dziesmas, ir bezgaumība. Tādā viedā glorificēts smagākais laiks viņas dzīvē, un tas sarūgtina viņas ģimeni.

Un kā domājat jūs — vai šī kolekcija ir cieņas pilns veltījums Eimijas Vainhausas piemiņai, vai arī ne pārāk gaumīgs mēģinājums pievērst sev uzmanību uz dziedātājas nāves rēķina?

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s