“Drogu” netīrā virtuve

Šonedēļ ziņās iekļuva Konkurences padomes uzliktais sods visiem labi zināmajam veikalu tīklam “Drogas”. Par ko? Par šaubīgiem mēģinājumiem nosargāt savu neapšaubāmi dominējošo pozīciju visa veida sadzīves un higiēnas preču, kā arī mass-market kosmētikas jomā Latvijā.

Kā noskaidrojusi Konkurences padome, “Drogas” vairumtirgotājiem esot pieprasījušas pārdot preces par zemāku cenu nekā citiem klientiem, līdz ar to uzņēmumiem nācās tās pacelt konkurentiem. Uzskaitīti vēl citi pārkāpumi, piemēram, sodi par nepiegādātām precēm, kas pat desmit reizes pārsniedz pasūtīto lietu cenu, pierādījumu slēpšana no Konkurences padomes. Ar vienu no piegādātājiem “Drogas” norēķinājās tikai par 2/3 no pasūtītajām precēm!

Sods ir piemērots, taču “Drogas” sola to pārsūdzēt.

Ja tā ir patiesība, tad tas nudien nav pieņemami. Tāda veida darbības kā ziņā uzskaitītās iznīcina normālu konkurenci, un tas nāk par sliktu ne tikai citiem uzņēmumiem, bet arī patērētājiem. Uzvar nevis labākais, bet gan tas, kurš jau ir paspējis kļūt par dominējošo savā jomā.

Personīgi man šādas mahinācijas nešķiet atbalstāmas. Ja pircēji iebilstu pret negodīgiem uzņēmējiem, tādu būtu daudz mazāk, tāpēc es centīšos iespēju robežās iztikt bez šī tīkla pakalpojumiem. Dekoratīvo kosmētiku tik un tā pēdējā laikā pasūtu internetā, sadzīves precēm daudz labāk kalpo mājām pavisam tuvā “Santa Barbara” (nopietni, tur ir pilnīgi viss!), un, iespējams, šis kalpos kā pamudinājums beidzot pāriet uz profesionālo matu kosmētiku.

Bet ko jūs domājat par negodīgiem uzņēmumiem, kas jūs pamudinātu vairs tos neizmantot?

Advertisements

8 thoughts on ““Drogu” netīrā virtuve

 1. Mybeautyb saka:

  Nu nezinu, es savulaik strādāju populārā tehnikas veikalā, tur arī viss uzpirkts un nekas nav godīgi.
  Neticu, ka ir vēl godīgi veikali (izņemot mazās bodītes). Tad jau uz veikalu vispār nedrīkst iet.
  A par nesamaksātājām precēm… nu man vīrs arī strādā tirdzniecībā, un viņiem arī ir parādnieki, kuri preci ņem, bet maksā vēlāk pa daļām, kaut gan paņēmuši jau sen daudz uz priekšu.

  • Annija saka:

   Tā ir mana personīgā pārliecība, ka nevajag uz šādām lietām pievērt acis, un es to ievēroju stingrāk nekā daudzi citi. Neiebilšana tikai vairo uzņēmēju pārliecību, ka viņi var darīt, ko grib, un te jau nav runa par neētiskām rīcībām, bet gan nelikumīgām.
   Un man ļoti nepatīk arguments “bet visi tā dara, vai tad es būšu muļķis un nedarīšu”. Tad tā tiek pieņemta kā normāla situācija, un viss turpinās uz leju ejošā spirālē.
   Plašāk ņemot, man šķiet, ka Latvijas sabiedrība ir pārāk gatava iziet uz visādiem kompromisiem attiecībā uz likumpārkāpumiem un neētiskām darbībām, tāpēc arī neviens nebaidās ne zagt, ne šmaukties, ne izturēties pret klientiem tā, it kā viņiem no tevis kaut ko vajadzētu, nevis otrādāk.

 2. Signe saka:

  Es arī laikam piekritīšu viedoklim, ka tas nav jāuztver kā norma, jo tā ir patērētāju maldināšana, ne jau “Drogas” vienīgie tā dara, tā tas pie mums ir ļoti daudz kur, diemžēl.

  • Aija saka:

   Tur jau tā lieta,ka latviešu tauta ir tāda,kuru vienkārši var “čakarēt”! Cilvēkus,kuri iet uz cīnās par savām tiesībām,atvainojiet,bet uzskata par tādiem,kuriem kaut kas nav kārtībā ar galvu.Problēma ir dziļāka,nekā tikai tas,ka visi uzņēmumi mūs muļķo,mēs atļaujam to darīt ar savu attieksmi pret notiekošo.Kāpēc gan tiem uzņēmumiem neizmantot iespēju apvest kādu ap stūri,ja mēs paši to atļaujam.

 3. Iveta saka:

  Fakts nepatīkams. Bet es vismaz priecīga, ka neesmu bijusi patērētājs. Tiešām, nekad neesmu drogās gājusi ko nopirkt. likās ļoti nēerti skraidīt pa entiem veikaliem, ja to pašu avru nopirkt Rimi vai internetā:)

 4. Velvet Mimosa saka:

  Tā taču notiek visās lielākajās ķēdēs – Rimi, Maxima utt., kā arī neaprobežojas tikai ar tirdzniecību, negodīgi rīkojas arī lielie celtniecības uzņēmumi, ražotāji utt., vnk. tas tikpat kā nenonāk līdz presei. Un kā lai gribētos izvairīties no negodīgiem uzņēmējiem, drīzumā tas vispār nebūs iespējams – tie izspiež mazos veikalus, mazos uzņēmumus – visu!

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s