Modes nedēļas pļāpa

via purplesneakers.com.au

Pagājušonedēļ pirmoreiz varēju būt klāt visās Rīgas modes nedēļas skatēs. Šādi tādi iespaidi bija, bet par tiem jau esmu izteikusies Kasjauns.lv modes un stila sadaļā, tāpēc neatkārtošos.

Tā nu man bija daudz laika skatīties ne tikai uz modi, bet arī RFW apmeklētājiem. Novēroju interesantu fenomenu – kā sākas skate, tā daži cilvēki auditorijā steigšus velk laukā savus viedtālruņus, aši sameklē video ieraksta režīmu un visu atlikušo šova daļu pavada, piekaluši acis mazajam, spīdīgajam ekrānam. Skatienu tikpat kā nepaceļ uz reālām, dzīvām modelēm, kas staigā rokas stiepiena attālumā.

Tas lika aizdomāties, vai gadījumā neuztveram to sociālo portālu lietu pārāk nopietni? Nesākam mazliet tā kā vergot “share” un “like” podziņām? Tik ļoti gribam parādīt kādam citam “re, es te biju!”, ka paši nemaz nebaudām notiekošo.

Beigās sanāk ne šis, ne tas. Kāds prieks atrasties skatē, bet tomēr vērot to caur mazu ekrānu, kurā ne materiālu, ne noskaņu var līdz galam ieraudzīt un sajust? Un kāda jēga pēc tam skatīties raustīgu ne tās labākās kvalitātes video no pasākuma, ko nākamajā dienā būs aprakstījuši visi interneta mediji ar augstas izšķirtspējas fotogrāfijām bonusā? Nu, es nesaprotu!

Starp citu, par šo fenomenu jau izteikušies mūziķi, kuru koncertos auditorija burtiski mirguļo no daudzajiem mobilajiem telefoniem. Un par to nepriecājas arī aizrautīgajiem filmētājiem aizmugurē stāvošie, ja ir liela drūzma.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s