Aizvadītā gada labākās filmas un seriāli

Neesmu kino un TV fanāts, taču darba dēļ man nākas sekot jaunumiem šajā jomā. Un jāsaka, ka viena no spilgtākajām lietām, kas man paliks atmiņā par 2014.gadu, ir tas, ka iznākušas daudzas labas un skatīšanās vērtas filmas. Dažas no tām pat pamainījušas manus uzskatus, piemēram, ka šausmu žanrs noteikti nav domāts man!

Iepazīstināšu ar vairākām pagājušogad iznākušām filmām un seriāliem, kas iekarojušas manas visdziļākās simpātijas…

Gone-Girl-poster-3

Gone Girl

Labi izveidots trilleris, kas liek pielipt pie ekrāna un gaidīt, kāds būs nākamais sižeta pavērsiens. Kāds varbūt tādos brīžos jūtas apkrāpts, bet man patīk filmas, kas sākumā liek domāt kaut ko vienu, bet pēc tam pagriež visu sižetu kājām gaisā. Lieliska izklaide divarpus stundu garumā, kas šajā gadījumā nemaz nešķiet daudz. Vienīgais, kas radīja vilšanās sajūtu, bija beigas, kurām no dramaturģijas viedokļa bija jābūt pavisam citādāk.

babadook

Neparastā šausmu filma The Babadook

Varbūt to drīzāk vajadzētu saukt par psiholoģisku trilleri, jo kinolentē nevarēs atrast tādus momentus, kuros skatītāji šausmās salecas un sirds apmet kūleni. Baiļu sajūta tiek panākta ar citām, smalkākām metodēm. Nepārtraukto klātbūtnes sajūtu, sprosta izjūtu un galu galā atziņu, ka īstais bubulis mīt mūsos pašos. Brīnos, ka šī filma nav saņēmusi nopietnas kino balvas, jo man šķita ļoti labi nostrādāta un apveltīta ar ļoti spēcīgu “mesidžu”. Bet es jau neesmu nekāds kino kritiķis! Lai nu kā, man vienmēr prieks redzēt konkurētspējīgas filmas no režisorēm sievietēm, kas diemžēl notiek ļoti reti.

WHIPLASH+onesheet

Whiplash

Filma, kas noteikti patiks džeza mīļotājiem. Aizrāva pat mani, kam, tā teikt, lācis uz ausīm uzkāpis. Tas ir stāsts par jaunu mūziķi ir orķestra diriģentu, kurš gaida to vienu liktenīgo skolēnu, ko padarīt par zvaigzni. Skolotāja lomas tēlotājs par šo lomu nominēts “Oskaram” un vēl daudzām citām balvām, jo tas tiešām jāprot – notēlot tik briesmīgu varoni, ka pat skatītājam gribas no viņa turēties tālāk. Pēdējoreiz tā notika ar Džofriju no seriāla Game of Thrones, un tas jau daudz ko pasaka. Turklāt šai filmai ir grandiozākā noslēguma aina, kādu jebkad esmu redzējusi!

birdman-1000

Birdman jeb “Ko es tikko redzēju?”

Lai arī šī filma parasti tiek pieteikta kā komēdija, iznākot no kino, ar draudzeni nospriedām, ka gluži par smieklīgu to tomēr nosaukt nevar. Taisnība gan, ka jābūt nedaudz karātavu humora piekritējam, lai filma neliktos pārāk out of there. Taču tā ir laba un ļoti neparasta filma, kurā realitāte savijas ar izdomu, bet operatora darbs liek tev sajusties kā mēmai grūpijai, kas visur staigā līdzi galvenajiem varoņiem. Es lieku piecas zvaigznes Edvardam Nortonam, kura tēlojums bija nevainojami ku-kū.

interview_xlg

The Interview – jānoskatās, lai redzētu, par ko tad bija viss tracis

Domājams, ka visi jau būs dzirdējuši par šo filmu un kādas nepatikšanas vērienīga kiberuzbrukuma un draudu veidolā tā sagādāja kinostudijai Sony. Galvenais jautājums – kas tad šajā filmā ir TĀDS? Varu atbildēt, ka daudz bezkaunīgu joku, bet tas nebūs liels pārsteigums nevienam, kas kādreiz redzējis kādu Seta Rogena komēdiju. Filma nav sevišķi vērtīga un par inteliģentu to nenosauksi nu nekā, bet izklaide vienam vakaram garantēta (protams, ja nav lielu aizspriedumu pret jēlu humoru). Var uztvert arī kā mācībstundu par vārda brīvību un tās robežām, arī pēdējo notikumu Francijā kontekstā.

interstellar3

Interstellar

Man vienmēr patikusi zinātniskā fantastika, taču zinu, ka daudziem cilvēkiem žanra nosaukums vien ir pietiekami nopietns iemesls nekad šādu filmu neskatīties. Tā var palaist garām daudz ko labu 🙂 Zinātniskā fantastika iekarojusi manas simpātijas ar to, ka ļauj iztēloties lietas un iespējas, kas nekad nebūtu ienākušas manā praktiskajā un piezemētajā prātā. Skatītājus gaida interesants piedzīvojums, ceļojumi pa vairākām planētām, sirdssāpes un laimīgās atkalsatikšanās…

grand_budapest_hotel_ver17

The Grand Budapest Hotel

Skaisti uzņemta filma ar interesantiem varoņiem un sižetu. Filma ar glanci, kas ienes jaunas vēsmas starp Holivudas grāvējiem, kuri lielākā vai mazākā mērā tomēr ir diezgan šabloniski. Interesanti sižeta līkloči, gaumīgs komisms un pāri visam – stils.

affair-teaser-poster

The Affair

No jaunajiem seriāliem mans favorīts ir The Affair. Interesants ar to, ka stāstu par divu precētu cilvēku mīlas dēku parāda atsevišķi no katra krāpēja skatupunkta. Pirmajās sērijās ir interesants kontrasts – katrā no sērijas daļām otrs tiek attēlots kā nekaunīgs un pašpārliecināts pavedējs, kamēr pats sevi nostāda mulstoša ģimenes cilvēka lomā. Patiesība droši vien kaut kur pa vidu, kā jau tas mēdz būt arī dzīvē. Uzslava galvenās lomas tēlotājai Rutai Vilsonei par spēju pārliecinoši nospēlēt abas galējības!

Tāds nu ir mans saraksts, lai gan rindā uz skatīšanos ir vēl daudzumdaudz filmas, par kurām dzirdētas un lasītas spožas atsauksmes. Ar vislielāko prieku uzklausīšu lasītāju atsauksmes – kādi ir jūsu svaigākie jaunatklājumi kino un TV jomā?

Advertisements

2 thoughts on “Aizvadītā gada labākās filmas un seriāli

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s