Peanut butter & jelly konfektes

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Esmu liela saldummīle, taču ar saldo gatavošanu īsti neaizraujos. Vienīgā lieta, ko dažreiz uztaisu gan, ir konfektes ar dažādiem pildījumiem. Manu pēdējo eksperimentu iedvesmoja amerikāņu iemīļotie peanut butter & jelly sendviči. Man draugs galarezultātu raksturoja ar vārdiem “mute aizlīp ciet”, taču bija gardi!

Vajadzīgais:

konfekšu formiņas (manējās iegādātas Tiger veikalā);

tumšā šokolāde;

pamatīga sauja zemesriekstu;

zemesriekstu (vai kāda cita) eļļa;

salds ievārījums, džems vai marmelāde.

Vispirms ūdens peldē tiek izkausēta šokolāde – es izlietoju nepilnu Laimas Lukss tāfelīti uz vienu konfekšu formiņu. Kad šokolāde kļuvusi šķidra, apmēram pusi vai trešdaļu no tējkarotes lej katrā individuālajā formiņā, bet pēc tam ar pirkstu izsmērē, lai noklātas visas maliņas. Kad tas izdarīts, formiņu ieliek ledusskapī un ķeras pie zemesriekstu sviesta gatavošanas.

Tas ir pavisam vienkārši – blenderī jāliek neliels daudzums riekstu (apmēram pussaujiņa), var pievienot nedaudz sāli un cukuru, kā arī pielikt kādu karoti eļļas. Garšas ziņā vislabāk lietot zemesriekstu eļļu, taču man pie rokas bija tikai olīveļļa un rezultāts bija ļoti labs tik un tā. Sablenderēt nebūs viegli, jo rieksti vispirms sasmalcināsies, bet sviests sākumā veidosies tikai pie paša asmenīša. Tāpēc blenderi vajadzēs pa laikam apstādināt un apmaisīt ar karotīti. Noteikti nevajag uzreiz bērt lielu daudzumu riekstu!

No ledusskapja izņem formu ar ieklāto šokolādi, kas pa šo laiku jau būs sacietējusi. Katrā formiņā ieliek nelielu daudzumu ievārījuma. Mans ieteikums ir nelikt zemesriekstu sviestam klāt pārāk daudz cukura, bet izvēlēties saldu ievārījumu, piemēram, zemeņu. Dažas konfektes es piepildīju ar rūgtu apelsīnu marmelādi ar domu balansēt saldumu, taču pārliecinājos vien par to, ka tā noteikti nevajag darīt.

Virs ievārījuma ieliek pustējkaroti pagatavotā zemesriekstu sviesta. Pēc tam no jauna uzsilda šokolādi ar to uzliek “plombu” konfektēm. Jāskatās, lai šokolāde no pilnīgi visām pusēm būtu noklāta ar šokolādi, citādi tā neturēsies kopā. Končas vēlreiz tiek ieliektas ledusskapī. Kad tās sacietējušas, var likt galdā!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nav lielas skaistules, taču garšīgas gan!

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s