Pļāpa: Parfimērija un sekss

IMG_0512

Šonedēļ savā pastkastītē saņēmu nelielu paciņu. Atverot ieraudzīju nedaudz provokatīvu bukletiņu, kurā bija paslēpies Kilian jaunā aromāta “Voulez-Vous Coucher Avec Moi” paraudziņš. Smaržu mīļotājām iesaku piereģistrēties Kilian mājaslapā, jo šādus pārsteigumus var saņemt laiku pa laikam. Taču nosaukums ar erotisko konotāciju un atbilstošo fotogrāfiju lika aizdomāties. Vēlos aizsākt nelielu diskusiju par šo grūti izdibināmo jautājumu – kā seksīgums izpaužas parfimērijā? No vienas puses, smarža var būt jutekliska pieredze. No otras, vai tiešām šādu apzīmējumu var attiecināt uz ziedu, augļu un citām notīm, kas dominē mūsdienu parfimērijā? Un vai vispār ir iespējams nonākt pie kāda kopsaucēja, vai tomēr katram atbilde uz šo jautājumu būs sava, turklāt galēji subjektīva?

Smaržu forumos bieži izskan lūgumi ieteikt kādu seksīgu aromātu – un to dara abi dzimumi. Mani tas vienmēr mulsina, jo šādā kategorijā varēt ierindot cilvēka ādas smaržu, bet ne sintētiskus, laboratorijā iegūtus aromātus. Varbūt domāts – iesakiet kaut ko, kas liek justies seksīgam? Bet arī tādā gadījumā man nav ieteikumu, jo dažas smaržas liek man justies pašpārliecinātai, elegantai vai nedaudz trakulīgai, taču nevarētu teikt, ka kādas sajūtu līmenī piedotu izteiktu seksīgumu.

Forumos un rakstos kategorijā “seksīgākās smaržas” iekļauj teju visu, sākot no sīrupainiem Victoria’s Secret smaržūdeņiem un beidzot ar parfimērijas pasaules klasiku. Visbiežāk minētas tādas smaržas kā Dior Pure Poison, Guerlain Shalimar, Victor & Rolf Flowerbomb, Robert Piguet Fracas, dažreiz tiek piesaukts arī mans iemīļotais Frederic Malle aromāts Carnal Flower. Savukārt par seksīgākajām notīm uzskata muskusu, baltos ziedus un garšvielas, austrumnieciskos aromātus.

Tā kā nekādu lielu skaidrību no tā neguvu, vērsos pie tā cilvēka, kura viedoklim šajā jautājumā ir svars – sava drauga. Viņam patīk tas, ko pats dēvē par “teātra smaržām” – smagie austrumnieciskie aromāti. Nonācām pie viena nosaukuma, un tas bija Shalimar.

Tad nu jautājums visām lasītājām – kādas smaržas jums šķiet seksīgas un kāpēc? Vai pietaupāt tās īpašiem gadījumiem, vai arī nevairāties lietot ikdienā? Priecāšos par viedokļiem! 🙂

Advertisements

4 thoughts on “Pļāpa: Parfimērija un sekss

  1. Seksīgo smaržu izvēle ir atkarīga no gadalaika 🙂 Vēsajam gada laikam mani šābrīža favorīti ir Nirvana Black (Elizabeth and James) un jau daudzus gadus Ghost (Ghost).

  2. Man vistuvākās ir tā saucamās “bezdzimuma” smaržas ar koksni, tabaku vai muskusu pie galvenās vijoles. Par seksīguma jautājumu arī man skaidrības īsti nav – seksīgums man saistās ar lielu devu pašpārliecinātības, nevis kādu noteiktu noti vai aromātu. Lai gan atceros vienu ļoti trāpīgu Serge Lutens Chergui smaržu aprakstu:
    “In front of the cedarwood fire, the red wine has accidentally spilled in the baklava due to sudden, unplanned sex.” 😀

    Es domāju, ka to vai aromāta seksīgumu lielākoties nosaka paša cilvēka atmiņas un asociācijas (tas pats Victoria’s Secret).

  3. Izskatās, ka man sāk mainīties gaume, šobrīd par seksīgākām es uzskatu Serge Lutens Gris Clair, kas it kā pēc definīcijas tādas nevar būt, jo smaržo pēc mitra asfalta un miglas.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s