Mana Alkemia aromātisko eļļu kolekcija

IMG_0201

Maijā rakstīju par to, kas ir aromātiskās eļļas, un iepazīstināju ar savu pirmo  pasūtījumu no Alkemia. Nelielajam amerikāņu parfimērijas zīmoliņam, kam ir izveidojies lojāls fanu loks, ir veikals lapā Etsy. Tur tiek pārdoti visi labumi, gan pastāvīgā kolekcija, gan arī sezonālie aromāti.

Pirmais pie manis nonāca As Dark Things Are Meant To Be Loved – jauks, neparasts un garšvielām bagāts aromāts, tas ir kā radīts svētku sezonai. Tas man atgādina mīkstās, prjaņikiem līdzīgās piparkūkas šokolādē, kas gada nogalē mēdz parādīties veikalos. Prominentākās notis ir āda, kafija, kokosrieksts, garšvielas un vīraks. Šo smaržu varētu raksturot kā tumšu un nedaudz padrūmu.

Trick or Treat, kā jau liek domāt nosaukums, sākumā bija limitētajā Helovīna kolekcijā. Taču aromāts ir pietiekami valkājams arī ikdienā, tāpēc tagad iekļauts pastāvīgajā produktu piedāvājumā. Lai arī aprakstā uzskaitītas daudzas notis, es jūtu tikai saldu mandarīnu ar vaniļu. Aromāts ideāli piemērots vasarai, jo ir viegls un rotaļīgs, bet tikpat labi iederas arī gada nogales svētku sezonā.

Black Magic Woman ir visīstākais ziemas aromāts. Tas sākas ar īstas tumšās šokolādes rūgtumu, bet drīz vien kļūst arvien saldāks. Tas rada siltu un mājīgu auru. Ja nav iebildumu smaržot pēc šokolādes tortes, šī eļļa ir vienkārši fantastiska!

Arabesque ir austrumniecisks aromāts, kas ir valkājams ikdienā, bet tikpat labi iederēsies arī vakara pasākumā. Pirmo vijoli šajā aromātā spēlē sandalkoks, kas nav salds, bet vienalga spēj būt silts, aicinošs un ļoti patīkams.

Burning Roses apvieno divas bezgala dramatiskas notis – rozes un vīraku. Rezultāts ir tumšs, noslēpumains un aicinošs. Jārēķinās ar pamatīgu vīraka devu, taču man šī nots ļoti patīk un it nemaz netraucē.

Koi No Yokan ir ēterisks, viegls vasaras aromāts. Tajā ir tādas notis kā plūmju ziedi, maijpuķītes, muskuss, lotosa zieds, upenes un pomelo. Tas ir brīnišķīgs, tikai žēl, ka tik ātri gaistošs.

Memoriam nopirku, iepriekš nemaz nepasmaržojusi paraudziņu. Mani ieinteresēja notis – rozes, dūmi un pelni kā no mūsu dzīvēm aizgājušo cilvēku pieminēšana. Spēju novērtēt emocionālo bagāžu, taču pats aromāts man nešķiet īsti valkājams, jo dūmu nots ir ļoti uzkrītoša un specifiska, man tā nav patīkama. Jāsaka, ka ar vecumu tā gājusi mazumā. Pusgadu pēc saņemšanas jau minētie dūmi un pelni ir kļuvuši daudz pieklusinātāki, taču manā skatījumā tas kompozīciju neglābj.

Lielākā daļa manā īpašumā esošo Alkemia eļļu ir spēcīgas un noturīgas. Vienīgais izņēmums ir Koi No Yokan, kas pazūd apmēram divu stundu laikā. Jāatzīst, ka roka pēc eļļām sniedzas retāk nekā ierastākajiem smaržu formātiem, bet tam nav nekāda sakara ar smaržu. Man vienkārši labāk patīk izsmidzināmi aromāti, jo noturība uz apģērba ir lielāka nekā uz ādas, un tas arī ir ērtāk.

Vienas 5 ml pudelītes cena ir ap 11 eiro, taču ar to pietiek ļoti ilgam laikam – vienai reizei vajadzīgs tikai viens vai divi pilieni. Pie pasūtījumiem vienmēr var izvēlēties paraudziņus, kas, protams, ir sēkla jaunam pasūtījumam 🙂

Vai esat mēģinājušas aromātiskās eļļas? Kādas atsauksmes? 

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s