Parfimērijas pasaules karaliene: leģendārā Shalimar

IMG_0184

Daži vārdi parfimērijā garus ievadus neprasa, un viens no tiem ir Guerlain meistardarbs Shalimar. Kompozīciju tālajā 1925.gadā izveidoja Žaks Gerlēns, iedvesmojoties no leģendas par Mogulu impertoru Šahu Džahānu, kurš ieskatījās tirgotāju meitā. Pāris apprecējās, bet pēc vairākiem kopīgi pavadītiem gadiem un pēcnācējiem viņa mira dzemdībās. Godinot sievas piemiņu, imperators uzcēla Tadžmahālu. Cik grandiozs iedvesmas avots, tikpat iespaidīgs arī pats aromāts.

Visizteiksmīgākās notis šajā kompozīcijā ir vīraks, vaniļa, āda, sandalkoks un citrusi. Taču šāda satura izķidāšana nespēj sniegt īstu priekšstatu par Shalimar. Drīzāk var teikt , ka tas smaržo kā no cita gadsimta, pēc elegances, siltuma un pašpārliecinātības.

Sākumā šis aromāts var šķist biedējošs, it īpaši tāpēc, ka virsnotis ir ļoti spēcīgas un nedaudz asas. Taču ļoti drīz smarža pārvēršas, tā parāda savu maigo un uzmanīgo raksturu. Tajā dominē vaniļa – bet ar raksturiņu.

Īpašs apliecinājums tam, ka Shalimar ir īpašs, ir mana drauga sajūsma par šo aromātu, lai gan parasti viņš pret sieviešu parfimēriju ir visnotaļ vienaldzīgs. “Ja pagātnē bija tādas smaržas, tad mūsdienās esam spēruši pamatīgu soli uz atpakaļu!” viņš teica, uzzinot par Shalimar iznākšanas gadu. Un tā arī ir – mūsdienu meinstrīma smaržas pieder pavisam citai pasaulei un stilam, taču es labāk izvēlos šo.

Shalimar ir vairāk par brīnišķīgām smaržām, tas ir tradīciju, greznības un kvalitātes simbols. Es ļoti priecājos par savu pudelīti un varu tikai atkārtot vienu no Fragrantica atsauksmēm – “es vairs nedzīvošu bez Shalimar”!

Vai esat mēģinājušas Shalimar? Kādi bija jūsu iespaidi?

Advertisements

One thought on “Parfimērijas pasaules karaliene: leģendārā Shalimar

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s