Ieskats modes industrijas aizkulisēs: SIL apakšveļas izstāde Parīzē

Kā jau esmu šeit to vairākkārt minējusi, tad darbojos apakšveļas zīmolā Flash You and Me. Daru daudz ko, gan iesaistos sabiedrisko attiecību aktivitātēs, gan arī nodarbojos ar iepircēju piesaisti. Darbs ir interesants, jo nepārtraukti mācos ko jaunu un pamazām iepazīstu modes industriju “no iekšienes”. Tas ir interesanti, taču arī diezgan grūti, jo esam sākuši no nulles un visu darām pašu spēkiem, mācoties no savām kļūdām un veiksmēm.

Pagājušomēnes manā dzīvē pienāca vēl viena pirmā reize – es devos uz Salon International de la Lingerie starptautisko apakšveļas izstādi Parīzē. Neieslīgšu detaļās, jo tas ir industrijas pasākums un liela daļa informācijas nav izpaužama, bet sniegšu nelielu ieskatu modes biznesa aizkulisēs un varbūt arī pāris vispārīgus padomus kādam, kas gatavojas doties uz līdzīgu pasākumu.

img_0765_zpsfhvufezb

Izstādes mērogi vien ir visai iespaidīgi. Šajā fotogrāfijā vien neliels stūrītis no izstādes. Bez “Essentials” sadaļas vēl bija zonas, kas veltītas zeķēm, nakts un mājas veļai, vīriešu apakšveļai, “Limited Edition” ar mazajiem zīmoliem (kurā atradāmies arī mēs), kā arī “Interfiliere” materiālu ražotāju izstāde. SIL var iekļūt tikai veikalu īpašnieki un prese – vienkāršiem interesentiem šādas iespējas nav. Galvenais mērķis, dodoties uz šādu izstādi, ir atrast iepircējus savai produkcijai, nodibināt kontaktus un pacelt savu profesionālo darbību jaunā līmenī.

Šādos pasākumos jāprot prezentēt sevi un savu zīmolu. “Lielajiem” zīmoliem atvēlētajā izstādes daļā varēja redzēt skaisti iekārtotus stendus gandrīz veikala lielumā, interesantas dekorācijas, viesu sagaidīšanu ar dzērieniem un dāvanām, modeles, kuras demonstrē veļu, īsāk sakot, viss, ko vien var iedomāties. Savukārt “Limited Edition” zonā bija krietni mazāki stendi ar neparastāku, oriģinālāku produkciju. Fotogrāfiju no pasākuma man nav daudz, jo tajā tika izrādītas jaunās kolekcijas, kas vēl nav nonākušas veikalu plauktos, tāpēc arī fotografēt nebija ļauts.

IMG_6670

Šāds izskatījās mūsu stends. Stenda noformējumam jābūt tādam, kas piesaista uzmanību – mūsu gadījumā to darīja skaistās bildes 🙂

Izstādes veidotāji paši rīko vairākus pasākumus, ar kuriem izceļ saulītē labākos dalībnieku veikumus. Mums paveicās, ka izstādes tēma lielā mērā sakrita ar mūsu kolekcijas noskaņu, tāpēc “Trend Market” ekspozīcijā bija mūsu kreisajā pusē esošajā fotogrāfijā redzamais izšūtais veļas komplekts, bet “Trends Selection” modes skatē tika melnais izšūtais bodijs – foto redzams šeit.

img_0779_zpswluny7o2

Izstāde bija laba iespēja ne tikai parādīt sevi, bet arī vienā vietā gūt ieskatu, kas pašlaik notiek Eiropas (un ne tikai) apakšveļas industrijā. Mūsu sadaļā bija daudz citu zīmolu, kas strādā ar līdzīgiem materiāliem (caurspīdīgs tills, mežģīnes) vai savos darbos iekļauj bondage kultūras elementus. Liela daļa dizaineru bija ļoti jauki un atvērti, labprāt papļāpāja ar citiem dizaineriem, kamēr daži citi pārējos saskatīja tikai konkurentus. Man jau šķiet – ar kādu attieksmi ej, tāda arī izvēršas tava pieredze.

img_0778_zpsyewcipq3img_0783_zpsvbito3of

Dizaineriem izstādē katru dienu bija jāierodas pirms deviņiem un prom varēja doties ap septiņiem vakarā. Līdz ar to Parīzi tikpat kā nepaspējām apskatīt, spītējot nogurumam, pabijām tikai pāris vietās. Viena no tām bija La Defense, kas ir mans mīļākais Parīzes rajons, bet jāatzīst, ka dienā man tas tomēr patīk labāk. Atzīšos, ka viens no maniem Parīzes galamērķiem bija Sephora, bet diemžēl tā darba laiks sakrita ar mūsējo! Domāju, ka tas viss uz atgriešanos 🙂

Advertisements

3 thoughts on “Ieskats modes industrijas aizkulisēs: SIL apakšveļas izstāde Parīzē

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s