Iepazīšanās ar Tauer parfimēriju

Iepazīstot nišas parfimēriju, ar Endija Tauera vārdu vai zīmola Tauer nosaukumu neizbēgami nāksies šur tur sastapties. Taueru uzskata par mākslinieku, par fantastu, sapņotāju un ļoti īpašu aromātu radītāju. Un tas ir viss, kas nepieciešams, lai piesaistītu manu uzmanību!

IMG_0789IMG_0785

Endijs Tauers ir interesanta personība – ķīmijas doktors, kurš parfimērijas mākslu apguvis pašmācības ceļā. Par spīti tam viņa darbs L’Air du Desert Marocain izpelnījies slavas dziesmas no Lukas Turīna, kas nemaz nav viegls uzdevums. Tomēr Tauers ir atvērts un pieticīgs cilvēks. Viņš regulāri dalās pārdomās savā personīgajā blogā un, ja var ticēt intervijām, tad pats pako produktus un, kā izrādās, tad arī paraksta pircējiem adresētas kartiņas. Tas man šķiet ļoti jauks akcents 🙂

Tauer smaržas slavē gandrīz visi, kuriem ar tām bijusi kāda darīšana. Daži gan atzīst, ka īsti nevarot tās nēsāt, taču novērtējot to māksliniecisko vērtību. Tā nu es nolēmu iepazīties ar dažiem Tauer aromātiem, pasūtot mājaslapā pieejamo piecu paraudziņu komplektu par 28,50 eiro (ieskaitot piegādi) – jā, tas nav lēti. Paraudziņi izkārtoti skaistā metāla kastītē, klāt pievienoti papīrīši smaržu izmēģināšanai, neliela kartiņa ar aprakstu par katru aromātu un kartīte, uz kuras pats Endijs Tauers uzrakstījis jauku novēlējumu.

IMG_0787

Es pasūtīju divus pazīstamākos Tauer aromātus L’Air du Desert Marocain un Lonestar Memories, divus rožu aromātus PHI Une Rose de Kandahar un Incense Rose, kā arī ziedu aromātu Sotto la Luna Gardenia.

L’Air du Desert Marocain ir, iespējams, slavenākais Tauer meistardarbs, kas bieži tiek pieminēts kā viens no iespaidīgākajiem mūsdienu parfimērijas paraugiem. Virsnotīs ir maskulīnas garšvielas (koriandrs un ķimenes), kas izceļas uz siltas ambras un koksnes bāzes. Tam visam pa vidu vēl nedaudz ziedu nošu, kas padara aromātu maigāku. Tas ir neparasts, liek fantazēt par smaržīgiem garšvielu stendiem austrumvalstu tirgos un eksotisku eleganci. Lai arī parasti neesmu pikanto aromātu cienītāja, šajā garšvielas ir pietiekami maigas un labi sabalansētas, lai liktu apdomāt lielās smaržu pudelītes iegādi. Turklāt šis ir aromāts, kas vienlīdz labi piestāvēs kā sievietei, tā arī viņas mīļotajam vīrietim.

Cik liela bija mana sajūsma par L’Air du Desert Marocain, tikpat liela vilšanās bija Lonestar Memories – kovbojiem vientuļniekiem paredzētais ādas aromāts, stiprs un apbružāts, kādam jābūt arī tā valkātājam. Teikšu godīgi, mana atsauksme balstīta uz pirmo izmēģinājumu pirms divām nedēļām, jo vienkārši nespēju saņemties vēlreiz uzpūst šīs smaržas uz savas ādas. Tās pieder tai pašai “skolai”, kas radījusi daļu no manā blogā jau aprakstītā Olympic Orchids smaržu klāsta; tā ir ļoti spēcīga, avangardiska, veclaicīga smarža, kuras vienīgais iespaids uz mani diemžēl ir sliktas dūšas izraisīšana.

Sotto la Luna Gardenia ir sīrupaini salds balto ziedu aromāts. Man tas ir ļoti iecienīts žanrs. Gardēnija un jasmīns ir dramatiskas, uzmanību piesaistošas un teatrālas notis, kas ar savu smaržu apņem visu tuvāko apkārtni. Tieši tāpēc daudziem šīs notis neiet pie sirds, taču mani šāda veida aromāti aizrauj. Tonka pupiņas un vaniļa piedod šim smaržūdenim raksturīgo saldumu. Sotto la Luna Gardenia manā uztverē ir sakāpināta un pārspīlēta Frederic Malle Carnal Flower versija. Ja Carnal Flower ir dramatisks aromāts, tad es nezinu, kādu apzīmējumu varētu attiecināt uz šo! 😀 Bet Sotto la Luna Gardenia ir mans favorīts šajā paraudziņu komplektā.

Kaut arī Endijs Tauers ir pazīstams ar saviem rožu aromātiem, jāsaka godīgi, ka Incense Rose un PHI Une Rose de Kandahar mani īsti neaizrāva. Varbūt tāpēc, ka šīs rozes tiek pasniegtas bez salduma un ir drīzāk piemērotas vīriešiem. Incense Rose dominē vīraks un garšvielas, kamēr PHI ir nedaudz maigāka kompozīcija ar tabaku, augļiem, pačūliju un nelielu saldumu no mandelēm un tonka pupiņām. Tomēr tas joprojām ir tālu no saldajām, gandrīz garšīgajām vai sievišķīgi elegantajām rozēm, pie kādām esmu pieradusi.

Tāda nu bija mana pirmā iepazīšanās ar Tauer smaržām. Ir iezīmējušies savi favorīti, taču grūti sevi saukt par zīmola fanu. Endijam Taueram ir arī Tauerville sērija ar četriem aromātiem (rožu, vaniļas, ambras un vīraka), kas ir vienkāršāki un saprotamāki par Tauer kolekciju. Es labprāt izmēģinātu kādu no tiem, taču izskatās, ka uz Latviju šo sēriju nav iespējams nosūtīt. Žēl gan!

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s