Dita von Teese Erotique: Slavenību smaržas ar nišas piesitienu

img_7477

Parfimērijas pasaulē man vienmēr gribas atrast kaut ko neparastu. Kaut ko tādu, kas ir ne tikai patīkams (lai cik subjektīvi tas nebūtu), bet ko gribas paostīt vēl un vēl, atšķetināt kā mīklu un neaizmirst pēc pirmā izmēģinājuma pūtiena. Kopš iepazinu nišas parfimēriju, šādi aromāti manā dzīvē vairs nav absolūts retums, taču augstās cenas un ierobežotā pieejamība tomēr neļauj šo žanru mīlēt tik ļoti, cik gribētos.

Neilgu brīdi es biju “nišīgo, bet lēto” smaržu meklējumos. Diemžēl ātri atmetu ar roku, jo, lai kā vienu vai otru aromātu slavētu parfimērijas forumos, lielākoties tiem visiem piemita tāds uzbāzīgs, nodrāzts saldums, kas raksturīgs meinstrīma smaržām un no kā es pēdējā laikā cenšos izvairīties.

Būtībā vienīgais īstais dārgakmens, ar ko noslēdzās mani meklējumi, bija Dita von Teese Erotique tualates ūdens. Kas man tajā patīk un kāpēc to ir vērts izmēģināt (vai tieši otrādi – kāpēc tas varētu nepatikt), pastāstīšu zemāk.

IMG_1213

Domāju, ka ar Ditu fon Tīzu nevienu vairs nav jāiepazīstina. Bet, ja nu tomēr – viņa ir burleskas dejotāja, modele un, manuprāt, izcila stila ikona. Viņa ir sava ceļa gājēja, kura skaidri zina, kas viņai patīk, un nemaina savu tēlu un gaumi katru sezonu. Viņa arī nemēģina patikt visiem uzreiz, kas parfimērijas kontekstā ir ļoti svarīga īpašība.

Lai arī Erotique pieskaitāms slavenību smaržu plauktiņam, Dita fon Tīza nekalkulē, kas patīk vidējam aritmētiskajam degunam, un necenšas izdabāt visiem uzreiz. Šajā kompozīcijā galvenās notis ir vīraks, āda un nedaudz maskulīna koksne ar garšvielu piešprici. Bez lieka salduma vai citiem masu patērētājam pazīstamiem elementiem. Tā ir gandrīz sausa, bet bagātīga un dekadenta, noslēpumaina un neparasta. Visas svarīgākās notis ir harmonijā, taču katra ir uztverama atsevišķi.

IMG_1209

Lai cik ļoti man patiktu pats aromāts, tomēr tā nenoliedzami ir dārga koncepcija ekonomiskā izpildījumā. Aromāts nav sevišķi noturīgs – pirmās divas stundas ir labi jūtams, bet pēc tam uz ādas paliek vājāka atblāzma. Arī iepakojums nodod šī tualetes ūdens zemo cenu. Stikla pudelīte man tīri labi patīk, bet zeltītās plastmasas korķītis un bērnišķīgais piekariņš rada lētuma sajūtu.

Latvijā šīs smaržas iegādāties nav tik vienkārši, jāmeklē interneta veikalos, kur tās pa laikam parādās piedāvājumā un tad atkal pazūd. Cena variē, bet parasti tie ir apmēram 20 eiro par lielo 40 ml tilpumu.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s