Kāpēc izvēlēties šampūnu bez SLS? + InSight Dry Hair līnijas apskats

Šodien vēlos pastāstīt par vienu no pagājušā gada atklājumiem, kas padarīja manu ikdienu daudz patīkamāku un atbrīvoja no diskomforta. Jau labu laiku biju pamanījusi, ka no daudziem matu kopšanas līdzekļiem mani mati paliek kā salmi – sausi, nevaldāmi, spurojas. Dažreiz niķoties sāka arī galvas āda. Ekstrēmākajos gadījumos tas nozīmēja niezēšanu, zem matiem sataustītas kreveles un blaugznas otrajā dienā pēc matu mazgāšanas.

Sākumā centos ar to cīnīties, pāris reizes nedēļā lietojot ārstniecisko šampūnu. Palīdzēja. Bet tikai uz neilgu brīdi. Kā sāku mazgāt matus ar parastu šampūnu, tā problēmas atkal lika par sevi manīt. Pēc tam domāju, ka vienkārši neesmu atradusi īsto šampūnu, tāpēc izmēģināju daudzus un dažādus produktus no Drogu klāsta. Matu pūkošanās un galvas ādas problēmas turpinājās. Laiku pa laikam gan atradās produkti, kuru lietošanas laikā viss nepatīkamais pazuda, piemēram, Palmer’s co-washing kondicionieris ar olīveļļu. Patiesībā tieši uzraksts “No sulfates” uz iepakojuma lika man painteresēties vairāk par šo jautājumu.

Un, kad es sāku rakāties internetā, sapratu arī savu problēmu cēloni. Tie ir sulfāti, kas parasti atrodami šampūnu sastāvdaļu saraksta augšgalā kā Sodium Lauryl Sulfate (SLS), Sodium Laureth Sulfate (SLES) vai Ammonium Laurel Sulfate (ALS). Tās ir vielas, kas ļauj šampūnam labi putot un viegli un ātri attīrīt matus un galvas ādu, bet ilgtermiņā tās ļoti sausina. Tā kā es matus parasti mazgāju katru dienu, šīs sastāvdaļas vairāku gadu garumā bija pamatīgi paspīdzinājušas manus matus un ādu.

img_7989

Tā nu es apņēmos turpmāk rūpīgi pētīt šampūnu sastāvu un censties atrast produktu bez SLS vai SLES. Nebija nemaz tik viegli – Drogās neatradu nevienu pašu, tāpēc sāku meklēt frizieru veikalos. InSight Dry Hair izvēlējos tāpēc, ka kokosriekstu matu masku pēc krāsas izņemšanas man ieteica friziere, un tā tiešām bija lieliska.

InSight ir itāļu profesionālās matu kosmētikas zīmols, kas, šķiet, nav pārāk slavens, bet tā produkti man ļoti iepatikušies. Tam ir vairākas līnijas (piemēram, sausiem, bojātiem vai krāsotiem matiem, matiem ar noslieci uz pūkošanos, pretblaugznu un ikdienas lietošanai paredzētie visiem matu tipiem).

Dry Hair līnijai ir ļoti skaista kokosriekstu smarža (bet zinu, ka visi nav tādi kokosriekstu fani kā es). Produkti ir viegli, saudzīgi un – pats galvenais – ne mazākajā mērā nekairina manu galvas ādu. Arī pūkošanās krietni samazinājās, lietojot šo līniju. Mati ir gludi, spīdīgi un izskatās veselīgi. Mans vienīgais iebildums pret šo sēriju ir tāds, ka maniem matiem, kas saknēs ātri taukojas, šie produkti tomēr bija mazmazliet par smagu, tāpēc tie sataukojās nedaudz vairāk nekā parasti. Bet man tā šķiet ļoti zema cena par dzīvi bez diskomforta.

Tagad šīs līnijas šampūnu un kondicionieri jau esmu izlietojusi un vietā nopirkusi InSight Anti-Frizz produktus. Tie labi tiek galā ar pūkošanos un ir vieglāki par Dry Hair sēriju. Noteikti iesaku viļņainu matu īpašniecēm!

InSight produktus var nopirkt Beautyfor veikalos. 500 ml iepakojumiem cena ap 10 eiro, bet lielajiem litra iepakojumiem – ap 15 eiro (bez kartes).

Noteiktu iesaku izmēģināt matu kopšanas produktus bez SLS un SLES, ja cīnāties ar kādu no problēmām, ar ko nācās sastapties man. Daži cilvēki ir jutīgāki pret šīm sastāvdaļām, citi mazāk, kā arī tas atkarīgs no lietošanas biežuma. Bet svarīgi zināt, ka ar tāda veidu diskomfortu nav jāsadzīvo!

10 thoughts on “Kāpēc izvēlēties šampūnu bez SLS? + InSight Dry Hair līnijas apskats

  1. hmm, man atkal ir otra problēma – matiem nepatīk silikons daudzo matu kopšanas līdzekļu sastāvā. bet no tā laikam ir mazliet vieglāk izvairīties 🙂

  2. Pilnīgi piekrītu, ka sulfātu neesamība matu kopšanas produktos ilgtermiņā ļoti uzlabo gan matu, gan galvas ādas stāvokli (manā gadījumā noteikti). Ja es retu reizi izmazgāju galvu ar sulfātus saturošu šampūnu, tad tagad tas nekādu īpašo iespaidu neatstāj – galvenais nelietot patstāvīgi 🙂

  3. Mati no šī šampūna paliek ļoti sausi un pēc izskata neveselīgi,mati nesmaržo pēc to mazgāšanas,kas gan varbūt kādai var patikt,jebkurš “Drogu” šampūns ir labāks.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s