Rudens: gadalaiks, kad ādai nepieciešama maiga kopšana. Lumene Nordic Girl un Classical attīrošās želejas

IMG_0066

Eh, rudens… Tikko kā gaisa temperatūra ārā nokrīt zem +10 grādiem un iekštelpās ar pilnu jaudu sāk darboties radiatori, savu neapmierinātību ar sauso gaisu un krasajām temperatūras maiņām sāk izrādīt āda. Tas nekas, ka vasarā man tā ir taukaina. Rudenī un ziemā uz manas sejas parādās sausas ādas laukumi un dažreiz šķiet, ka āda momentā uzsūc jebkuru uz tās uzklāto krēmu, kurš steigšus pazūd, un nav no tā vairs ne ziņas, ne miņas – smērē, cik gribi. Šajā laikā viens no svarīgākajiem soļiem ir ādas attīrīšana – bez tās nevar iztikt, bet kā gan neizsausināt ādu vēl vairāk. Pastāstīšu par trim sejas ādas attīrīšanas metodēm, ko pati mēdzu piekopt aukstajā sezonā.

Maigs želejveida līdzeklis

Izklausās vienkārši, taču šī metode ir vissarežģītākā no visām, galvenokārt jau tāpēc, ka vārdi “maigs” un “attīrošā želeja” parasti nav pelnījuši atrasties viens otram līdzās. Tas notiek tāpēc, ka tās pašas vielas, kas produktiem liek jauki putot, vienlaikus arī noņem ādas dabīgo tauku kārtiņu tik aši, ka pēc kāda laiciņa parādās “neizskaidrojami” sausas ādas laukumi un tā briesmīgā velkošā sajūta, kas dažkārt padara tās dažas sekundes starp sejas nosusināšanu dvielī un sejas krēma uzklāšanu par īstu elli.

Manuprāt, viens no nepelnīti nenovērtētajiem kosmētikas zīmoliem ir Lumene. Es par to vienmēr iedomājos, kad man vajag kādu saudzīgu, kvalitatīvu un maciņam draudzīgu produktu, un neatceros, ka kādreiz būtu vīlusies. Bet tajā pašā laikā ir tik daudz aizraujošāku un interesantāku zīmolu, ka Lumene paliek kādā attālākā prāta nostūrī.

Vasarā es iegādājos Lumene Nordic Girl attīrošo želeju, kas tolaik šķita īsts atklājums. Tā minimāli puto, labi noņem kosmētiku un pēc lietošanas āda nešķita savilkta. Taču tā tas bija tikai līdz apkures sezonas sākumam – tad āda sāka prasīt kaut ko vēl maigāku, vēl uzmanīgāku. Tā nu nākamajā gājienā uz Drogām, es izvēlējos nesen plauktos parādījušos Lumene Classics želeju, kura ir viss, ko vēlējos. Labi attīra, taču ādu kairina tik maz, cik vien tas iespējams. No šiem diviem produktiem es gada aukstajos mēnešos ieteiktu izvēlēties Lumene Classics.

Dubultā attīrīšana: pieniņš + želeja

Šo metodi neizmantoju katru dienu, bet gan tikai tad, kad jūtu – ādu kaitināt nedrīkst. Vispirms jānoņem kosmētika, attīrot ādu ar tam paredzētu pieniņu un vates disku. Liekā kārtiņa uz ādas pēc tam jānoskalo ar maigu attīrošo želeju.

Tas ir ļoti maigs veids, kā attīrīt ādu, un īpaši labi tas noder rudens un ziemas sezonā. Kādu pieniņu izvēlēties? Godīgi sakot, šajā ziņā ir grūti nošaut greizi, bet es ieteiktu izvēlēties produktu bez liekām smaržvielām un bez spirta sastāvā. Viens no maniem favorītiem ir Dermosil Cleansing Milk. Pašlaik gan izmantoju L’Oreal Rare Flowers pieniņu, kura sastāvā ir gan minerāleļļa, gan spirts, gan smaržvielas, bet nejūtu nekādu negatīvu iespaidu uz savu ādu. No līdz šim mēģinātajiem par īstu antifavorītu gan ir kļuvis tikai Dzintars pieniņš dekoratīvās kosmētikas noņemšanai, jo ir tik brangi spirtots, ka acu kosmētiku ar to tīrīt nespēju. Ja līdzekli negribu ne tuvumā savai acu zonai, tad kāpēc lai tas būtu labs pārējai sejas ādai? Es esmu par maigu sejas ādas kopšanu – nevajag to kacināt bez iemesla.

Micelārais ūdens

Ja āda ir jutīga, tad var iztikt bez sejas mazgāšanas ar putojošām želejām un vienkārši attīrīt to ar micelāro ūdeni. Zinu, savulaik bija liela plēšanās par to, kā tad ir – vai micelāro ūdeni vajag noskalot vai tomēr ne? Es esmu tajā nometnē, kas iesaka seju tomēr noskalot un viegli nosusināt, lai uz ādas nepaliek nekādi netīrumi un iespējamie kairinātāji.

Sen neesmu lietojusi micelāro ūdeni, taču man ir vispozitīvākās atmiņas par Bioderma Sensibio. Labas atsauksmes dzirdētas arī par Lumene un Eveline micelārajiem ūdeņiem. Taču tagad jau šāds produkts ir teju katra kosmētikas zīmola piedāvājumā, tāpēc katrs var izvēlēties sev tīkamāko.

Padalieties – kādi ir jūsu sejas ādas kopšanas knifiņi rudenī un ziemā? 🙂

One thought on “Rudens: gadalaiks, kad ādai nepieciešama maiga kopšana. Lumene Nordic Girl un Classical attīrošās želejas

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s