Svārku sezona klāt, bet kājas bālas? Dove Summer Revived paštonējošie ķermeņa losjoni

Dove DermaSpa Summer Revived Body Lotion

Viena no vasaras mazajām dilemmām: ko darīt, kad svārku sezona tiek atklāta ātrāk nekā sauļošanās sezona? Karstums ir atnācis un varētu tā kā uzvilkt to skaisto vasaras kleitiņu, bet kājas pēc garās ziemas ir žilbinoši baltas…

Var sanākt kā man:

IMG_6259

Kā jau varbūt var noprast no attēla, es uz solāriju neeju un aktīvi nesauļojos. Ikdienā par savu bālumu nepārdzīvoju, bet tas brīdis, kad pirmoreiz nākas saulītei parādīt savas kājas, mazliet biedē pat mani.

Ko darīt? Šovasar es ņēmu palīgā Dove Summer Revive paštonējošos losjonus, lai iegūtu viegla iedeguma efektu bez saules un bez ādai kaitīgām solārija lampām. Lavijā saule mūs pārāk nelutina, tāpēc par ādas vēzi nesatraucamies tik ļoti kā daudzviet citur pasaulē. Taču risks tik un tā pastāv, īpaši solāriju regulāro apmeklētāju vidū. Aktīva sauļošanās var novest arī pie citām nepatīkamām sekām, piemēram, priekšlaicīgas ādas novecošanās, krunkām un pigmentācijas plankumu rašanās.

Tā ir daļa no iemesliem, kāpēc es jau vairāk nekā desmit gadus speciāli nesauļojos. Mana filozofija attiecībā uz ādas kopšanu – jo maigāk, jo labāk. Bez akūtas vajadzības nepakļauju savu ādu nekādām sausinošām, kairinošām vielām vai potenciāliem apdegumiem; iedegumu neuzskatu par tā vērtu, lai mocītu savu ādu. Ja āda iedeg, vienkārši uzturoties ārā – fantastiski, ja ne, tad neko darīt.

Tāpēc mani ļoti ieinteresēja Dove paštonējošo ķermeņa losojonu sērija, kas sola izveidot vieglu iedegumu un papildus vēl mitrināt to. Vispirms par svarīgo: kā darbojas paštonējošie losjoni un vai tie patiešām ir nekaitīgi?

Dabīgs iedegums būtībā ir ultravioletā starojuma nodarītie bojājumi ādai. Savukārt paštonējošie līdzekļi darbojas pēc cita principa. Tajos ir viela (parasti dihidroksiacetons), kas iekrāso ādas ārējo slāni. Lai arī zinātniskajā vidē savulaik pastāvējuši strīdīgi viedokļi par to, vai paštonējošie līdzekļi ir kaitīgi vai nē, taču šobrīd valda zināma vienprātība, ka pašiedeguma losjonu ārīga lietošana veselībai nekaitē – lai gan piesardzības nolūkos šādus produktus tik un tā neiesaka lietot grūtniecēm un maziem bērniem.

Dove DermaSpa Summer Revived Body Lotion

Dove Summer Revived sērijā ir trīs veidu paštonējošie losjoni, no kuriem esmu izmēģinājusi divus. Pirmais Dove DermaSpa Summer Revived losjons paredzēts gaišai līdz vidēji tumšai ādai. Lietošana vienkārša – pēc dušas produkts vienmērīgi jāuzziež uz ādas kā parasts mitrinošais losjons. Es to parasti daru vakarā, un nākamajā rītā rezultāts jau ir redzams. No vienas reizes efekts ir ļoti viegls, taču, lietojot vairākas dienas pēc kārtas, jau kļūst labi pamanāms.

Īpaši gribu uzsvērt to, ka jācenšas uzklāt to pēc iespējas vienmērīgāk, jo pēc vairākām lietošanas reizēm var parādīties pleķi, ja kaut kur uzziedies vairāk nekā citur. Lai no tā izvairītos, es losjonu lietoju 2-3 dienas pēc kārtas, paņemu pāris dienu pauzi un tad atkal lietoju divas vai trīs dienas pēc kārtas. Tas, cik ilgi iedeguma efekts turēsies, ir atkarīgs no lietošanas biežuma un daudzuma. Kopumā gan efekts neturas ilgi, tāpēc to vajag regulāri atjaunot.

Runājot par mitrinošajām īpašībām… Losjons uz ādas ir patīkams, bet es to noteikti nepirktu mitrinošo īpašību dēļ. Ar šo darbiņu daudz labāk tiek galā citi Dove ķermeņa losjoni un krēmi, bet šis pirmkārt ir pašiedeguma līdzeklis.

Dove DermaSpa Summer Revived Body Lotion

Dove DermaSpa Summer Revived losjons ar mirdzumiņiem vidēji tumšai līdz tumšai ādai manā uztverē ir ļoti līdzīgs gaišai ādai paredzētajam losjonam, tikai tajā ir lērums zeltainu spīdumiņu. To vizēšana uz ādas ir diezgan pamanāma, taču izskatās labi. Sākumā nedaudz bažījos pirms šīs versijas izmēģināšanas, jo baidījos no nedabiska iedeguma efekta un lielākas iespējas palikt pleķainai, taču rezultāts man šķita praktiski identisks kā augstāk aprakstītajam losjonam, tikai ar papildus spīdumiņiem.

Losjons tumšākai ādai pieejams arī bez spīdumiem – iepakojums izskatās šādi.

Lieta, ko vēl vēlos pieminēt, ir produkta smarža. Lai arī pašam losjonam ir viegls un patīkams aromāts, drīz pēc uzklāšanas tas pārvēršas par “iedegušas ādas” smaržu, ko gan jau katra no mums labi pazīst.

Kurš veids labāks? Es teiktu, ka tas ir gaumes jautājums. Mana roka biežāk sniedzas pēc vidējai/tumšai ādai paredzētā losjona, jo man tīri labi patīk, kā uz ādas izskatās zeltainie mirdzumiņi.

Pašlaik Dove Summer Revived paštonējošajiem losjoniem Drogas veikalos ir 40% atlaide ar Drogas karti, tāpēc iesaku nopirkt un izmēģināt, ja sauļoties nav laika vai vēlēšanās, bet vienalga gribas vieglu iedegumu!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s